FUTSAT

Futboldan satranca tüm spor dallarında Spor Kültürünü yerleştirmek, spora başlayan çocuklarımıza, temel spor eğitimini keyifle yerli yerinde vermek, takım içerisinde uyumu ve doğru sosyalleşme gelişimini kazandırmak üzere hayat boyu spor şiarı ile okul, tesis ve ortamlar hazırlamaya çalışan hamisi siz sporseverler olan bir kurum olmayı amaçlamaktayız.

Kurslarımız

  • Futbol

  • Satranç

ANTRENÖRLERİMİZ

(FM) Hakan ERDOĞAN
(FM) Hakan ERDOĞANKurucu Antrenör
Kurucu antrenörümüz Hakan Erdoğan İstanbul’da doğmuş olup satrançla mahallesindeki(Suadiye) lisenin orta 1. sınıfında tanışmıştır. Ortaokulda satranca çeşitli alanlarda katkıları olan kol öğretmeni Sn. Savran Tekeli’den ilk satranç bilgilerini almıştır. Satrançla ilgisini yükselten antrenörümüz İstanbul Satranç Derneğindeki gelişimi sonucu 1985 Türkiye Gençler ve 1991 yılında Türkiye Şampiyonu unvanını elde etmiştir. Aynı zamanda FIDE Ustası unvanı sahibidir.

1991 yılında Türkiye Satranç Federasyonun ilk kez açmış olduğu antrenörlük kursunda ülkemizdeki ilk sertifikalı antrenörlerden olarak çeşitli okul ve kuruluşlarda görev almıştır. 2000 yılından itibaren satrancın tabana yayılma çalışmaları bireysel çabaların yanında ayrıca Türkiye Satranç Federasyon(TSF)tarafından yani devlet eliyle yapılmaya başlanmıştır. 2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında yapılan bir protokol ile satranç seçmeli ders olarak okullarda görülmeye başlanmıştır. 1990’lı yıllarda başlayan Yaş Grupları(10-18 yaş) Şampiyonaları sonucunda belirlenen küçük sporcular 2001 yılından itibaren federasyonun imkânları nispetinde sistematik olarak çalıştırılmaya başlanmıştır. Antrenörümüz bu çalışmaların başlangıcından itibaren yer alan ve federasyon bünyesinde 2006 yılında kurulan TSF-AYGEG(Alt Yapı Geliştirme Grubu) çatısı altında Alt Yapı Milli Takım Antrenörü olarak 2006 yılında başladığı görevini 2015 yıllına kadar sürdürmüştür.

Satranç sporculuk hayatının yanında antrenörlük ve idari alanlarında da görev yapmış olan antrenörümüz şimdi tüm spor dalları eğitimi yönüne eğilmiştir.

Mustafa DEMİRTAŞ
Mustafa DEMİRTAŞKurucu Antrenör
Kurucu antrenörümüz Mustafa Demirtaş Sinop Ayancık’ta doğmuş olup ailesi ile 4 yaşında İstanbul’a gelmiştir. 13 yaşında Yeni Levent Lisesi Ortaokul 3. sınıfında Şirintepe Spor Kulübünde futbola başlamıştır. Lise öğrenimi süresi ve sonrasında gayri federe ve amatör spor kulüpleri lig takımlarında futbol oynamıştır. 1989 yılında Türkiye Futbol Federasyonun(TFF) açtığı Amatör Antrenörlük Kursundan aldığı antrenörlük belgesi ile futbol antrenörlüğüne başlamıştır. 1989 yılından bu yana Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği(TÜFAD) üyesidir.

Antrenörlük hayatına 1989 yılında Şişli Sanayi Spor Kulübünde başladıktan sonra iş hayatıyla birlikte çevre kulüplerde de antrenörlüğe devam etmiştir. Daha sonraları altyapı eğitici antrenörlüğünü tercih etmiş olan antrenörümüzün, yetiştirdiği öğrencilerden Süper Ligde ve alt liglerde yer alanlar olmuştur.

2000 yılında TFF B kategorisi antrenörlük, 2013 yılında UEFA B kategorisi antrenörlüğü unvanını almıştır. Altyapı eğitimi konusunda açılmış olan Halk Eğitim Müdürlüğü Futbol Kursları Spor Eğitmenliği sertifikasını almıştır. 1989 yılından bu yana hem spor kulüpleri A takım ve altyapısında hem de başlattığı futbol okulunda çalışmalarına devam etmektedir.